آنلاین باش

وام جانبازی

وام جانبازی

۱۹ دی ۱۳۹۹ 179 بازدید
آنلاین باش

وام جانبازی

وام جانبازی وام جانبازی

وام جانبازی

وام جانبازی وام جانبازی وام جانبازی

وام جانبازی

وام جانبازی وام جانبازی وام جانبازی وام جانبازی

وام جانبازی چیست و چه افرادی واجد شرایط دریافت این وام هستند؟

وام جانبازی که یک نوع از تسهیلات بانکی ( وام اشتغال زایی جانباز هم وجود دارد.) می باشد صرفا به افراد جانباز تعلق می گیرد. البته برای دریافت این وام شرایط بسیاری لازم است. در کل وام جانبازی فقط به جانبازان بالای ۲۵ درصد جانبازی به بالا تعلق می گیرد. علاوه بر خود جانبازان، فرزندان آنها، ایثارگران، خانواده های شهدا و جانبازانی که معلولیت آنها بالای ۷۰ درصد باشد می توانند از این مزیت برخوردار شوند.

  • طبق تبصره ۱۵ قانون بودجه باید به کلیه جانبازان بدون در نظر گرفتن معلولیت تمامی تسهیلات تعلق بگیرد که در میان درد و دل های جانبازان عزیز انگار این امر هنوز محقق نشده است.
  • جانبازن زیر بیست و پنج  درصد هم مشمول دریافت وام مسکن می باشند. متن بند تبصره ۱۵: بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران موظف است از طریق بانک های عامل در سال ۱۳۹۴ به تعداد یکصد هزار نفر از جانبازان با اولویت درصد جانبازی، آزادگان، خانواده شهدا (همسر، والدین و فرزندان)‌، رزمندگان با سابقه حداقل شش ماه حضور در جبهه، فرزندان جانبازان هفتاددرصد (۷۰%) و بالاتر و وراث تحت تکفل جانبازان بیست‌و‌پنج درصد (۲۵%) و بالاتر و وراث تحت تکفل آزادگان متوفی فقط یک فقره تسهیلات مسکن براساس قوانین مربوط و برابر قانون الزام بانکها به پرداخت تسهیلات به وراث جانبازان و آزادگان متوفی

وام جانبازی به چه کسانی تعلق می‌گیرد؟

همانند سایر وام‌ها،‌ این وام نیز شرایط و مقرراتی دارد. بخشی از این شرایط مربوط به دریافت‌کنندگان این وام است؛ براساس مصوبات مجلس شورای اسلامی، بانک مرکزی در سال ۱۳۹۵ موظف به پرداخت وام خرید یا ساخت مسکن به واجدین شرایط می‌باشد؛ این وام‌ها از طریق بانک‌های عامل قابل پیگیری و پرداخت است.

شرایط اخذ وام جانبازی

از جمله شرایط اخذ وام جانبازی برای جانبازان و خانواده‌های آنان، در نظر گرفتن اولویت درصد جانبازی در جانبازان ۲۵درصد به بالاتر، فرزندان جانبازان ۵۰% و بالاتر، وراث تحت کفالت جانبازان ۲۵% و بالاتر و وراث تحت کفالت آزادگان متوفی است. این شرایط برای ایثارگران، در نظر گرفتن سابقه حضور در جبهه، به مدت حداقل دو سال و نیم است. همچنین این وام برای آزادگان و‌ خانواده شهدا شامل همسر، والدین و فرزندان نیز قابل پرداخت است. چنین وامی در قالب تنها یک فقره تسهیلات مسکن به واجدین شرایط اعطا می شود.

  • توجه کنید یک بار در طول مدت حیات جانباز و یا برای وراث در صورت عدم استفاده امتیاز توسط خود جانباز قابل استفاده است.
  • فقط جانبازان بالای ۷۰ درصد می توانند به خاطر عدم شرایط مطلوب بعد از تسویه وام مسکن قبلی اقدام به گرفتن وام مسکن جدید کنند.
  • گرفتن وام مسکن مهر یا وام های موازی با این وام که بدون سهمیه است مانع از گرفتن این وام نمی شود.

مبالغ وام جانبازی  در سال ۹۸ به چه میزان است؟

بر طبق مصوبه مجلس شورای اسلامی؛ بانک مرکزی از طریق بانک‌های عامل، موظف به پرداخت مبلغ ۱۰۰ میلیون تومان در شهرهایی با جمعیت بیش از ۱ میلیون نفر، مبلغ ۷۷ میلیون تومان در شهرهای مرکز استان، مبلغ ۵۷ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان در شهرهای دیگر، مبلغ ۳۵ میلیون تومان در شهرهای دیگر و معادل سقف تسهیلات مرکز هر استان در شهرهای جدید الاحداث است. تسهیلات بازپرداخت وام جانبازی که موجب محبوبیت این وام شده است شامل بهره ۴ درصدی بر اقساط بلندمدت ۲۰ ساله آن است. وام‌های کارمندی و شرکتی، وام مسکن مهر، وام خود مالکی و سایر وام‌های حمایتی غیرجانبازی نمی توانند مانع دریافت تسهیلات این وام شوند؛ بنابراین افراد واجد شرایط قانوناً مجازند از همه تسهیلات به صورت مشترک و همزمان برای یک واحد مسکونی استفاده کنند.

*مبلغ وام در سال ۹۹

در شهرهای بالای یک میلیون نفر، ۱۳۰ میلیون تومان، مراکز استان ها ۱۰۰ میلیون تومان، سایر شهرها ۸۵ میلیون تومان و روستاها ۵۰ میلیون تومان تعیین شده است.

نرخ بهره وام جانبازی

همان طور که از نامش معلوم است وام جانبازی است و به وام ها کارمزد ۴ درصدی از نوع قرض الحسنه ایی تعلق می گیرد.

مبادلات وام جانبازی در وام‌چی به چه صورت است؟

وام‌چی؛ پل ارتباطی میان صاحبان وام بنیاد شهید و خریداران این وام و سایر وام‌ها در سراسر کشور است؛ به گونه‌ای که خریدار قادر به معامله مستقیم و بدون واسطه با صاحب وام خواهد بود. وام‌چی با ارائه آموزش‌های ۳۶۰ درجه در مورد انواع وام و نیز گردآوری راهکارهای معاملات امن، فضایی مطمئن و قابل اعتماد به منظور انجام خرید و فروش وام جانبازی و سایر وام‌ها به وجود آورده است.

آنلاین باش؛ پیشرو در ارائه ضمانت وام، خرید و فروش وام و سرمایه‌گذاری؛ فهرستی از صدها وام بنیاد شهید آماده جهت واگذاری در کمتر از ۱۰ روز را مطابق با نیاز خریداران تهیه کرده است. کافی است متقاضیان، ضمانت‌های مورد نیاز آگهی‌های وام جانبازی ثبت‌شده در سایت وام‌چی را تأمین نموده و اقدام به دریافت این وام‌ها نمایند.

آگهی‌های وام جانبازی در آنلاین باش

صاحبان این وام که به هر دلیل قصد استفاده از وام خود را ندارند، می توانند وام خود را با در نظر گرفتن شرایط وام، جهت فروش بر روی سایت وام‌چی آگهی کنند. فروشندگان، اطلاعات آگهی های وام بنیاد شهید را بر اساس جدولی که وام‌چی طراحی نموده، به همراه نحوه واگذاری، در قسمت جزئیات هر وام درج می‌نمایند. همچنین خریداران وام بنیاد نیز با توجه به نوع وامی که خواهان‌اند، می‌توانند شرایط وام مورد نظر خود را در جدول مربوطه ثبت نمایند. درج و نمایش آگهی واگذاری و خرید وام بنیاد در وام‌چی، مانند سایر آگهی‌های وام به صورت رایگان است.

به منظور اطلاع از فهرست وام های جانبازی در وام‌چی، خریداران و فروشندگان می‌توانند ابتدا وارد لیست وام‌ها شده؛ فهرست وام جانبازی را گشوده و از میان انواع آگهی‌های مرتبط، آگهی مورد نظر خود را بیابند. لازم است جزئیات آگهی و راهنمای معامله امن، جهت انجام معامله‌ای قانونی و با حداقل خطا، توسط خریدار و فروشنده به دقت مطالعه شود.

نکات جانبی مرتبط با خرید و فروش وام بنیاد شهید یا جانبازی

نکته در خور توجه اینکه بر طبق قانون؛ املاکی که به واسطه وام جانبازی و به نام فرد جانباز خریداری شده‌اند، تا زمانی که اقساط وام مربوطه، تصفیه کامل نشود، قابلیت انتقال به غیر را ندارند. برای حل این مشکل خریدار ملک می‌تواند با انعقاد قرارداد مبایعه و دریافت وکالت فروش بلاعزل از فروشنده (مالک اصلی)، در خصوص خرید و فروش ملک اقدام نماید.

ممکن است مالکی که وام خود را فروخته است،‌ در طول مدت پرداخت اقساط وام،‌ یا بعد از تصفیه وام و یا قبل از انتقال سند به خریدار، فوت شود و از آنجاکه طبق قانون، تمام وکالت‌های فرد در صورت فوت، فاقد اعتبار قانونی است؛ خریدار باید درخواست الزام به سند را از دادگاه یا از ورثه بخواهد. از دیگر موارد مرتبط با خرید و فروش وام بنیاد شهید، بدهکاری فروشنده سند به اشخاص حقیقی یا حقوقی است؛ چراکه طلبکاران قانوناً‌ اجازه توقیف یا مزایده‌گذاری ملک معامله‌شده را دارند. به منظور پیشگیری از بروز احتمالاتی از این دست که خریدار را گرفتار رفت‌ و آمدهای درازمدت به دادگاه‌ها و تحمیل هزینه‌های اضافی می کند؛ لازم است خریدار و فروشنده وام جانبازی، جزئیات آگهی و همچنین راهنمای معامله امن درج‌شده در وام‌چی را پیش از انجام معامله، به دقت مطالعه کنند.

مراحل انتقال سند به نام جانباز به هنگام خرید وام جانبازی :

اگر می خواهید وام جانبازی خریداری کنید به این نکته توجه داشته باشید که سند شما به نام جانباز زده شده و در نهایت در رهن بانک می رود. برای انتقال سند به نام جانباز شما باید از فرد جانباز یک وکالت نامه بلاعزل فروش دریافت کنید. و حتما از فروشنده وام ( جانباز ) قول نامه ای جهت فروش ملک به نام خودتان در دفترخانه تنظیم نمایید. اگر این دو مورد را انجام دهید حتی در صورت فوت جانباز شما با قول نامه ای که در دست دارید می توانید ملک را مجدد به نام خودتان دربیاورید. ( در صورت فوت یکی از طرفین، وکالت نامه باطل شده اما ارزش و مفاد قولنامه همچنان پابرجاست.)

فریب افرادی که می گویند بعد از چند قسط ملک رو به نام خودتان برمی گردانیم را نخورید چون به هیچ عنوان چنین امری قابل انجام نیست. و ملک تا پایان آخرین قسط وام در رهن بانک می ماند. برای محکم کاری می توانید از ورثه ی جانباز نیز بخواهید تا قراردادی را تنظیم نمایند که تایید کنند این سند به خاطر خرید وام انتقال پیدا کرده و پس از فوت جانباز ورثه هیچگونه ادعایی نسبت به ملک یاد شده ندارند. البته چون ورثه مالک ملک نیستند این قرارداد مدنی که شما بین خودتان و ورثه جانباز امضا می کنید فعلا ارزش قانونی ندارد اما به عنوان مدرک در تکمیل قولنامه به شما اطمینان خاطر می دهد.

نحوه تهیه قراردادهای خرید و فروش انواع وام بانکی:

تیم حقوقی وام‌چی برای حفظ امنیت معاملات کاربران، قراردادهایی جهت خرید و فروش وام تنظیم نموده است به گونه‌ای که این قراردادها تمام منافع کاربران برای انجام یک معامله امن را تأمین می‌کند. برای دسترسی به لیست قراردادها می‌توان از دو طریق اقدام نمود :

  • انتخاب گزینه بانک قراردادها در قسمت ناحیه کاربری .
  • مطالعه راهنمای معامله امن در انتهای هر آگهی .

در انتها برای دسترسی به فهرست وام‌های جانبازی فروشی موجود در سایت وام‌چی، بر روی دکمه زیر کلیک نموده و با صاحبین آگهی‌های وام جانبازی ثبت‌شده برای فروش در سایت، تماس حاصل نموده و با آنها وارد معامله شوید.

اشتراک گذاری Telegram Facebook WhatsApp Twitter
برچسب‌ها:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *